Zapojte sa do súťaže Vyčisti si svoju rieku a okrem možnosti vyhrať zaujímavé výhry nám pomôžte vyčistiť
vodné toky na Slovensku.

Vyčisti si svoju rieku

V spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom a Ústavom Polymérov SAV vyhlasujeme už 3. ročník súťaže.

Súťaž bude prebiehať od 30. mája do 30. septembra 2024!

Spojme naše sily!

Predstavte si, aký výrazný vplyv by sme vedeli dosiahnuť, keby sa do tejto iniciatívy zapojilo čo najviac ľudí. Čistenie vodných tokov znamená oveľa viac ako odstraňovanie odpadu, ide o vysielanie odkazu o našej zodpovednosti voči životnému prostrediu a budúcim generáciám.

Každý z nás môže prispieť k pozitívnej zmene a spoločne môžeme vytvoriť čistejšie a zdravšie prostredie pre nás všetkých.

Prečo sa zapojiť do súťaže?

Enviromentálna zodpovednosť

Súťaž je jedinečnou príležitosťou pre školy, celé triedy alebo zanietené skupiny, ako sa zapojiť do záchrany našich riek.

Kreativita a tímová práca

Súťaž je jedinečnou príležitosťou pre školy, celé triedy alebo zanietené skupiny, ako sa zapojiť do záchrany našich riek.

Nové poznatky o životnom prostredí

Súťaž je jedinečnou príležitosťou pre školy, celé triedy alebo zanietené skupiny, ako sa zapojiť do záchrany našich riek.


Inšpirujme sa slovami laureáta Nobelovej ceny, Dr. Michela Mayora zo Ženevskej univerzity. Tento renomovaný astrofyzik, ktorý hľadá planéty podobné našej Zemi, nám pripomína, že "nemáme žiadny plán B." To znamená, že musíme zodpovedne pristupovať k starostlivosti o našu planétu. Dr. Mayor nám zdôrazňuje, že naša Zem je jedinečná a nenahraditeľná.

Čo môžete vyhrať?

Súkromná zážitková plavba po Dunaji

Plavba ponúka jedinečný pohľad na krásy našej rieky a prírody okolo nej.

Vedecký box "Kreatívna veda"

Vedecký box Kreatívna veda, poskytuje vzrušujúce príležitosti na objavovanie a učenie sa prostredníctvom praktických vedeckých experimentov.

Ako prebieha súťaž?

Stiahnite si a vytlačte SÚŤAŽNÝ PROTOKOL. Nájdete ho na spodnej časti tejto stránky.

Zostavte tím a vymyslite pre neho originálny názov, ktorý zapíšete do protokolu. Naplánujte si deň, kedy sa chcete pustiť do práce (aktivita môže prebiehať aj počas viacerých dní). Vezmite si vrecia na opad, navlečte si ochranné rukavice a môžete začať 🙂

Nezabudnite celú aktivitu zdokumentovať. Pokúste sa vyhotoviť fotografie alebo natočte krátke video, ktoré zachytí vašu prácu a jej výsledky. Fantázii sa medze nekladú! Tieto vizuálne materiály sú dôležitou súčasťou vašej prihlášky, pretože ukazujú vašu angažovanosť a úsilie.

Po ukončení aktivity PROTOKOL STAROSTLIVO VYPLŇTE a všetky potrebné údaje zaznamenajte. Jedná sa napríklad o: názov vodného toku, približné geografické súradnice oblasti, množstvo nájdeného odpadu a pod. Vyplnený protokol nám pomôže sledovať pokrok a úspechy všetkých zúčastnených skupín.

Na záver sa nezabudnite do súťaže zaregistrovať prostredníctvom PRIHLASOVACIEHO FORMULÁRA (link nižšie). K registrácii je nevyhnutné priložiť aj vyplnený protokol, ktorý obsahuje všetky dôležité informácie. Uistite sa, že do formulára nahráte aj fotografie alebo videá. Po vyplnení prihlasovacie formulára svoju registráciu odošlite. Týmto krokom budete oficiálne zapojení do súťaže.

Tímy, ktoré vyberie odborná komisia na základe viacerých faktorov, postupujú do záverečného losovania. Komisia bude hodnotiť precíznosť prevedenia protokolu, veľkosť vyzbieranej plochy ako aj priložené prílohy (fotografie a video dokumentácia). Z týchto starostlivo vybraných tímov budú celkovo vyžrebované dva tímy, ktoré získajú atraktívne ceny.

 

Držíme Vám palce a ďakujeme, že vám príroda nie je jedno!