O nás

Európska noc vedy je najväčším vedeckým festivalom na Slovensku, ktorý inšpiratívnym a jedinečným spôsobom prináša novinky a informácie zo sveta výskumu a inovácií. S novým názvom nadväzuje na úspešnú tradíciu podujatia Noci výskumníkov.

Festival sa už tradične koná v posledný septembrový piatok v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade a ďalších sprievodných lokalitách. Celodenný program ponúka sériu vedeckých prezentácií, diskusií, praktických experimentov, workshopov, technologických atrakcií či digitálnych aktivít.

Cieľ

Myšlienka podujatia spočíva v prezentácii technologických výdobytkov a inovatívnych riešení, ktoré nám nielen uľahčujú a spríjemňujú život, ale predovšetkým pomáhajú zvrátiť nepriaznivé trendy globálneho vývoja.

Vízia

Tvorba vedecky gramotnej spoločnosti, v ktorej veda nie je len súčasťou akademických inštitúcií, ale je prijímaná a oslavovaná verejnosťou. Spoločnosti, v ktorej je vybudovaná kultúra zvedavosti a celoživotného vzdelávania. Vytvorenie trvalých spojení a spolupráce medzi výskumníkmi, inovátormi, štátnou správou, súkromným sektorom a obyvateľstvom.

Misia

Organizovanie interaktívnych aktivít, výstav, diskusií a praktických zážitkov, podujatie snaží búrať bariéry a demystifikovať svet vedy. Inšpirácia novej generácie výskumníkov skrze vplyvu a významu vedeckého pokroku v rôznych oblastiach.

0 days 00 hr 00 min 00 sc

Čísla z roku 2023

150000
návštevníkov
83000
žiakov a študentov
1646
vedkýň a vedcov
251
vedeckých stánkov

Každoročne sa Európska Noc vedy na Slovensku stáva viac než len udalosťou; stáva sa symbolom spojenia medzi výskumníkmi a verejnosťou. 

Okrem návštevy vedeckých stánkov a prednášok majú návštevníci príležitosť zúčastniť sa rôznych interaktívnych workshopov a experimentov. 

 

Pozrite si aftermovie z Európskej noci výskumníkov 2023 

Festival a sprievodné podujatia

Okrem hlavného programu vo festivalových lokalitách, festival zahŕňa aj niekoľko
sprievodných podujatí a aktivít na školách, ktoré sa konajú  v deň podujatia, ale aj pred ním a po ňom.

20.3.2024

Večer zVEDAvých
NERD NITE

27.3.2024

Vedecká kaviareň

24.4.2024

Večer zVEDAvých
NERD NITE

22.5.2024

Večer zVEDAvých
NERD NITE

Archív podujatí

Napísali o nás

Vedecké okienko

„Na noci výskumníkov oceňujem možnosť objavovať a bádať..."

Jožko Mrkvička

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Jožko Mrkvička

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.