Zapojte sa ako dobrovoľník a staňte sa súčasťou najväčšieho festivalu vedy,
výskumu a inovácií na Slovensku

Dobrovoľníci

Ak sa zaujímate o vedecké objavy, prínosy a nové technológie a chcete zažiť nezabudnuteľnú atmosféru, ste na správnom mieste.

Participovať môžete v rámci širokej škály úloh a aktivít, ako sú organizácia a logistika podujatia, sprevádzanie návštevníkov po vedeckých stánkoch, asistencia v prednáškových sálach, na workshopoch a pod.

Prečo sa stať dobrovoľníkom?

Zážitok

Spolupracujte s tímom organizátorov, diskutujte so slovenskými odborníkmi a inovátormi. Inšpirujte sa prácou výskumníkov a prispievajte k šíreniu vedeckej gramotnosti medzi verejnosťou.

Spoznanie inšpiratívnych ľudí

Vaša dobrovoľnícka skúsenosť na Európskej noci vedy bude znamenať oveľa viac než len pomoc. Naviažte nové priateľstvá a stanete sa súčasťou komunity dobrovoľníkov s rovnakými záujmami.

Rozvoj zručností a skúseností

Získajte cenné schopnosti v oblasti komunikácie, tímovej spolupráce, organizácie a adaptability, čo dokáže prospešne ovplyvniť váš osobný aj profesionálny život. 

Vzdelávaniu verejnosti

Vaše úsilie bude mať výrazný dopad na vzdelávanie verejnosti a popularizáciu vedy. Pomôžete rozvíjať záujem o výskum medzi mladými ľuďmi a povzbudíte ich k objavovaniu nových možností.

Vedeli ste, že? … Slovo „dobrovoľník“ pochádza z latinského výrazu „voluntarius„, čo znamená „dobrovoľný“ alebo „voľný vôľou„. Koncept dobrovoľníctva prekračuje hranice kultúr a jazykov a predstavuje univerzálny prínos jednotlivca pre dobro spoločnosti. Dobrovoľníctvo prispieva k vytváraniu silnejších spoločenstiev a pomáha tvarovať lepší svet pre všetkých. Pripojte sa k nám a spolu ukážme, ako dobrovoľníci môžu výrazne prispieť k rozvoju a posilneniu našich spoločenstiev.

Rozhovory s dobrovoľníkmi

Rozhovor s dobrovoľníčkou Miškou

„Dobrovoľníctvo na Európskej noci výskumníkov bola neuveriteľne obohacujúca skúsenosť a počas môjho pôsobenia na noci som sa veľa naučila. Dobrovoľníctvo na takomto podujatí u mňa posilnilo dôležitosť tímovej práce, získala som praktické skúsenosti v rámci organizácie podujatia, či riešenia problémov za pochodu...“

Rozhovor s dobrovoľníčkou Hanou

„Svoju participáciu hodnotím pozitívne, mala som dostatočne veľa prestávok a aj dosť práce, takže som si akciu užila. Keďže som počas dňa rozdávala organizačné pokyny, tak som sa naučila, ako stručne naformulovať vetu, ktorá bude obsahovať všetky potrebné informácie.“