Práca slovenských vedcov a inovátorov je zásadná pre pokrok a rozvoj spoločnosti, avšak často zostáva nepovšimnutá a nedostatočne ocenená. Najmä v online priestore, ktorý je stále viac dominujúcim zdrojom informácií pre väčšinu ľudí, chýba adekvátny priestor na propagáciu vedeckých výsledkov a objavov. Verejnosť tak má značne obmedzenú informovanosť o aktuálnom vývoji vo vede a technológii, čo môže viesť k nedorozumeniam a nedostatku záujmu. 

Vedci, výskumníci a inovátori, je načase pridať sa k iniciatíve a zviditeľňovať vedu a vašu prácu slovenských vedcov na sociálnych sieťach! Ako to dosiahnuť? Jednoducho nahrajte krátke video, kde sa predstavíte a podelíte sa o nejakú zaujímavosť alebo jedinečnosť zo svojej práce. Môžete tiež použiť zaujímavé vedecké príklady, experimenty alebo vtipné situácie, ktoré ste zažili vo svojom výskume. 

Hľadáte inšpiráciu?
Pozrite si video, ktoré pre nás natočil chemik, učiteľ a popularizátor vedy Ivan Gábriš, ktorý vystupuje na internete aj ako „Vedecké okienko„!

Pomôžte nám popularizovať vedu!

Nemáte techniku?
– Nevadí, stači mobilný telefón.

Nemáte skúsenosti so strihom?
– Video nám môžete zaslať aj nezostrihané, my ho upravíme a zašleme Vám ho na kontrolu.

Nechcete byt pred kamerou?
– Nevadí, spojte sa s kolegami a vytvorte video spoločne
– Alebo natočte svoje pracovisko a zoberte naších sledovateľov, tam kam by sa za normálnych okolností nedodstali!

Neviete ako by malo video vyzerať?
– Video by sme chceli pridať na naše sociálne sieťe, preto by malo byť video natočené na výšku
– Vyberte si prostredie v ktorom nie je hluk, aby vás bolo dobre počuť
– Zvyšok necháme na vás, budeme veľmi vďační za každé kreatívne spracovanie a nápadité video!

Vaše video nám zašlite na e-mailovú adresu nocvedy@sovva.sk s predmetom “ REELS“. Video upravíme do atraktívnej podoby, pridáme k nemu titulky a s popisom vám ho zašleme na kontrolu. Následne video uverejníme na našich sociálnych sieťach, aby sme pomohli priblížiť vedu verejnosti a ukázali jej, aká je dôležitá a fascinujúca. Popis bude obsahovať napríklad aj informáciu v akej inštitúcii pracujete spolu s prelinkom na inštitút.

V prípade, že by ste mali záujem o zapojenie sa do výzvy, ale nemáte žiadny námet na video, ozvite sa nám na mailovej adrese nocvedy@sovva.sk, pomôžeme vám niečo vymyslieť, prípadne realizovať.

Vaša účasť môže mať veľký vplyv na zvýšenie povedomia o vede a jej úlohe v našich životoch. Spoločne môžeme dosiahnuť veľké veci! 

Budeme radi ak našu výzvu posuniete ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *